depositphotos_122070074-stock-photo-young-woman-in-restaurant

WYŻYWIENIE I NAPOJE

Dobre jedzenie na imprezy firmowe to nasze oczko w głowie. Przygotowujemy je w naszej pałacowej kuchni. Dbamy, aby potrawy na imprezy były najwyższej jakości. Klienci mogą wybrać tradycyjne polskie potrawy na impreze, bądź dania z innych kuchni narodowych. Ponieważ nasi goście przyjeżdżają do pracy, na szkolenia czy posiedzenia, zawsze dbamy o to, aby był to wartościowy i zdrowy posiłek, a dania lekkostrawne. Ważne, żeby na stole pojawiło się także jedzenie wegetariańskie i jedzenie bezglutenowe. Na życzenie możemy przygotować jadłospis dietetyczny. Na krótkie spotkania menu imprezowe też jest krótkie, ale zawsze sugerujemy, aby znalazły się w nim dania na imprezę na ciepło. Jeśli organizatorzy decydują inaczej, oferujemy odpowiednie przekąski na imprezę. Ciepłe dania na impreze mogą być z grilla. Przygotowujemy potrawy na grillu w pałacowym ogrodzie. Menu na grill może zawierać bardzo różnorodne potrawy: mięso, ryby, owoce morza czy warzywa.

Posiłki

Każdorazowo menu na imprezę jest dostosowane do rodzaju imprezy i uzgadniane z klientem. Na konferencjach prasowych serwujemy tylko przekąski, a na kilkudniowych szkoleniach codziennie zapewniamy trzy posiłki i dwie przerwy kawowe. Jeśli tylko to możliwe, należy zaplanować obiad na imprezę, bo to ważny posiłek w ciągu dnia. Business lunch serwujemy do stołu albo jako bufet szwedzki. Na konferencjach i szkoleniach kluczowa jest przerwa kawowa. Konferencja może nie toczyć się tak, jak chcieliby organizatorzy, gdy uczestnicy nie będą co pewien czas mogli zahaczyć o bufet kawowy, by wzmocnić się małą czarną.

depositphotos_19630977-stock-photo-table-with-food

ŚNIADANIE. W Pałacu Manowce podajemy śniadanie gościom, którzy spędzili u nas poprzedzającą je noc. W opinii gości, którzy przyjeżdżają do nas w lecie na wakacje, nasze śniadania są na najwyższym poziomie. Oczywiście, na imprezy firmowe możemy zmodyfikować nasze standardowe śniadaniowe menu. Jeśli zastanawiacie się co zjeść na śniadanie albo macie konkretny pomysł na śniadanie, chętnie wyjdziemy wam naprzeciw. Możemy przygotować dietetyczne śniadania (fit śniadania), wegańskie śniadania, czy szczególnie lekkostrawne śniadanie. Śniadania podajemy z bufetu, który na imprezach firmowych potem służy jako bufet obiadowy. Na ostatnim śniadaniu przed wyjazdem grupy każdy może dostać pojemnik do przechowywania żywności, aby zabrać coś z bufetu na drogę.

PRZEKĄSKI. Jeśli nie planujecie Państwo ani obiadu ani kolacji, to pozostaje przekąska imprezowa. Nasi klienci czasem mają swoje pomysły na przekąski imprezowe. Zdarza się, że proponują nam naprawdę nietypowe przekąski na imprezę na zimno lub ciepło. Najczęściej jednak biorą pod uwagę nasze propozycje. Jeśli chodzi o zimne przekąski na imprezę, nasza rekomendacja to deska przekąsek na imprezę wewnątrz obiektu. Jeżeli klienci wybierają przekąski na imprezę na ciepło, najlepszy pomysł to przekąska na grilla w ogrodzie. Jako ciekawostkę, dodamy, że najbardziej popularna w Manowcach jest przekąska z ciasta francuskiego a także fit przekąska dla dbających o linię.

depositphotos_10674676-stock-photo-buffet-style-food-in-trays

PRZYSTAWKI. Jeśli Państwa grupa będzie jadła w Pałacu Manowce obiad lub kolację z czterech dań, prosimy przejrzeć nasze proponowane przystawki na imprezy, w tym szczególnie przystawki na zimno na imprezę, w której skład wchodzi kolacja. Niektóre przystawki imprezowe można znaleźć w menu restauracji, które dostępne jest w aplikacji Manowce Restaurant Menu, a inne przedstawimy na życzenie. Jako przystawki zimne proponujemy przystawki z łososia na imprezę wewnątrz lub na zewnątrz pałacu. Popularnością na imprezach firmowych w Manowcach cieszy się także specjalnie przygotowana przez szefa kuchni przystawka z awokado i przystawka z krewetek.

ZUPA. Zupa na obiad to dla niektórych podstawowe danie. Jaka zupa na obiad? Chętnie zdradzimy jakie są najpopularniejsze zupy na imprezy firmowe w Manowcach: zupa dyniowa, zupa gulaszowa, zupa ogórkowa, zupa grzybowa i zupa meksykańska. Jak widać, w czołówce są zupy polskie. Wybierając zupy na imprezę, warto pamiętać, aby były dwie do wyboru, w tym jedna wegańska.

DRUGIE DANIE. Nie wszyscy przepadają za zupami, więc wybór głównego dania na imprezy jest kluczowy, zarówno gdy chodzi o danie na obiad jak i na kolację. Należy pamiętać, żeby w menu było gorące danie mięsne na imprezę każdego typu, ale szczególnie na imprezy wymagające znacznego wysiłku umysłowego, np. szkolenia czy konferencje. Jeśli chcemy, żeby było lekkostrawne, to może być danie z kurczaka. Koniecznie na stole powinno pojawić się także danie wegetariańskie, np. danie z makaronem, potrawa z cukinią, potrawy z dyni lub potrawy z tofu. W naszej ofercie są różne dania na imprezy różnego typu, zarówno dania obiadowe, jak i dania na kolację. Na życzenie, możemy przygotować główne dania na grillu w ogrodzie.

DESER. Stawiamy na zdrowe desery, dlatego w Manowcach najbardziej popularny jest deser z owocami: deser z jabłek, deser z gruszek lub deser z mango. Oczywiście, nasza kuchnia może przygotować różne inne, znane lub oryginalne desery. Przykłady można znaleźć w menu restauracji, które dostępne jest w aplikacji Manowce Restaurant Menu, a inne przedstawimy na życzenie.

Best friends sitting in restaurant for dinner, drinking wine and chatting.

Alkohol i napoje

Napoje wyskokowe serwujemy do stołu podczas kolacji bądź z baru. Obsługa podpowie które wino wybrać do ustalonych potraw, a menedżer doradzi ile napoi na impreze należy zaplanować. Mamy szeroką ofertę napojów gazowanych, a także różne luksusowe alkohole oraz polskie alkohole, w tym wino i mocniejsze trunki. Na koktajle i inne imprezy na stojąco, do alkoholi oferujemy przekąski do wina bądź wykwintne przekąski do piwa.

Na imprezy firmowe, szczególnie na ostatni wieczór, proponujemy zamówienie baru i barmana, aby każdy uczestnik mógł wypić wybrany koktajl lub drink bez alkoholu. Przed imprezą ustalamy menu drinków. Nasz barman ma do dyspozycji wszystkie niezbędne akcesoria barmańskie, w tym takie jak shaker barmański, syropy barmańskie, szklanica barmańska.

Catering

W poście Posiłki i napoje na imprezach firmowych na naszym blogu, piszemy, że wiele obiektów, które mają własną gastronomię, nie pozwala, aby cateringi dostarczały potrawy na imprezy, niezależnie od tego czy to catering imprezowy czy catering dietetyczny. Pałac Manowce należy do takich obiektów. Zapraszamy do korzystania z naszej kuchni, a radzimy wykorzystać catering na imprezę w siedzibie firmy.

 

 

depositphotos_102755612-stock-photo-laughing-friends-having-dinner

Typy imprez

SZKOLENIA, KONFERENCJE ITP. Na takie imprezy z zasady uzgadniamy całodniowe wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i kolacji serwowanych z bufetu. Obiad jest dwudaniowy, a kolacja trzydaniowa. Do tego dochodzą dwie przerwy kawowe pomiędzy posiłkami i stała dostępność zimnych napojów w sali szkoleniowej.

SPOTKANIA BIZNESOWE. Na każde spotkanie tego typu nasz szef kuchni przygotuje wyjątkowe menu dostosowane do Państwa oczekiwań i budżetu. Obiad i kolacja są podawane przez kelnera do stołu, zaś śniadania i przerwy kawowe serwujemy w formie bufetu. Nasza lista win zawiera interesujący wybór stylów i roczników, ale staramy się zapewnić konkretne wina wskazane przez klienta.

PREZENTACJE PRODUKTÓW. Organizatorzy takich imprez mają bardzo zróżnicowane oczekiwania wobec potraw i napojów serwowanych podczas prezentacji. Nasz szef kuchni zaproponuje menu dostosowane do Państwa oczekiwań i budżetu. Jeśli potrawy mają formę przekąski, podajemy je w formie bufetu, a kelnerzy roznoszą napoje. Możemy także przygotować uroczysty obiad lub kolację serwowaną do stołów.

depositphotos_89987324-stock-photo-merry-christmas-celebration

PRZYJĘCIA FIRMOWE. Jeśli chcesz uhonorować swoich najważniejszych klientów lub partnerów biznesowych prywatną kolacją (ang. private dining) dla kilku lub kilkunastu osób, zarezerwujemy cały obiekt do Twojego prywatnego użytkua nasz szef kuchni przygotuje wyjątkowe menu dostosowane do Twoich oczekiwań i budżetu. Jeśli planujesz uroczystą kolację dla większej liczby gości (ang. gala dinner), aby uczcić rocznicę istnienia lub szczególne osiągnięcie firmy, możesz wybrać potrawy z naszego bogatego menu bądź skorzystać z rad  naszego szefa kuchni, który przygotuje propozycje stosownie do Twoich wskazówek.

FIRMOWE SPOTKANIA WIGILIJNE. Na takie przyjęcia mamy specjalne menu wigilijne, a w nim tradycyjne polskie potrawy wigilijne. Oczywiście, na życzenie możemy przygotować dania wigilijne proponowane przez naszych klientów. Jeśli takie przyjęcie jest na stojąco, rekomendujemy koktajlowe menu świąteczne, a w nim przystawki wigilijne na zimno lub na ciepło. Przystawka wigilijna może nawiązywać do tradycyjnych potraw świątecznych lub być bardziej wyszukana.