Elegantly dressed group of people having fun, clinking wine glasses during a festive dinner near the fireplace and christmas tree, celebrating New Year holiday at the luxury restaurant

PRZYJĘCIA FIRMOWE

Jeśli chcesz uhonorować swoich najważniejszych klientów lub partnerów, kolacja biznesowa dla kilku lub kilkunastu osób (ang. private dining) to idealny pomysł. Zarezerwujemy jedną salę lub cały obiekt do Twojego prywatnego użytku, a nasz szef kuchni przygotuje wyjątkowe menu dostosowane do Twoich oczekiwań i budżetu. Jeśli Twój plan to uroczysta kolacja dla większej liczby gości (ang. gala dinner), aby uczcić rocznicę istnienia lub szczególne osiągnięcie firmy, możesz wybrać potrawy z naszego bogatego menu bądź skorzystać z rad naszego szefa kuchni, który przygotuje propozycje stosownie do Twoich wskazówek.

Na firmowe bankiety Szczecin oferuje głównie sale w hotelach, a na imprezy typu gala biznesu Szczecin ma ofertę kilku obiektów. Jeśli masz pomysł na kolacje lub inne przyjęcie biznesowe dla swoich klientów lub kontrahentów, zapraszamy do Pałacu Manowce, położonego nad samym brzegiem Zalewu Szczecińskiego, z eleganckimi wnętrzami i wyśmienitą kuchnią.

Nasza oferta to nie sala do wynajęcia na imprezę, ale pełna organizacja imprezy. Oczywiście, zapewniamy wynajem sali na imprezę, a na większość przyjęć wynajmujemy cały obiekt na wyłączność. Zapewniamy także potrawy, napoje i obsługę, a na życzenie także noclegi. W razie potrzeby wyślemy gościom zaproszenie na kolację biznesową. Więcej informacji na tych stronach:

Pełny opis obiektu i oferty znaleźć można w naszej Broszurze dla firm. Zapraszamy także do lektury naszego poradnika dla organizatorów imprez firmowych.

Portrait of handsome adult man smiling cheerfully while celebrating Christmas with friends and family at dinner table

Rodzaje przyjęć firmowych

Pałac Manowce organizuje dla firm m.in.:

  • przyjęcie koktajlowe (cocktail party)
  • bankiet firmowy
  • uroczysta kolacja (gala dinner)
  • ekskluzywna kolacja (private dining)
  • firmowa kolacja wigilijna (Christmas party)

Impreza koktajlowa najczęściej towarzyszy innym okazjom, o których piszemy na stronach prezentacje i szkolenia produktowe i konferencje. Kluczowym wyposażeniem takiego przyjęcia jest bar koktajlowy (cocktail bar), kieliszki koktajlowe i szklanki koktajlowe. Każdy stolik koktajlowy służy kilku gościom, którzy mogą postawić na nim swoje kieliszki i kanapeczki koktajlowe. Na takich przyjęciach z zasady podaje się tylko przekąski roznoszone przez kelnerów. Przy większych grupach, koktajl bar jest obsługiwany przez barmana. Jeśli pogoda na to pozwala, części gości wybiera garden party i przenosi się do ogrodu, nad wodę.

Uroczysty bankiet jest inną popularną formą przyjęcia. Choć wydaje się to oczywiste, warto spytać co to jest bankiet. To przyjęcie, które towarzyszy jakiemuś wydarzeniu, ale jedzenie i picie jest ważną częścią takiej imprezy. Na przykład, urządza się oficjalny bankiet na zakończenie konferencji. Są trzy rodzaje bankietów:

  • bankiet stojący (bankiet angielski) – dania podawane są na bufecie, a goście jedzą na stojąco,
  • bankiet zasiadany – potrawy podawane są do stołu, przy którym siedzą goście.
  • bankiet mieszany (bankiet amerykański) - dania podawane są na bufecie, ale goście mogą spożywać je przy stole.
Senior butler holding tray with glasses of sparkling wine in restaurant, closeup

Uroczysta gala firmowa (gala dinner) to wykwintna kolacja z okazji znaczącego wydarzenia w życiu firmy, np. otrzymania ważnej nagrody lub jubileuszu istnienia przedsiębiorstwa. Są rożne odmiany gali, a i scenariusz gali może być różny. To może być np. gala rozdania nagród organizowana przez firmę, która nadaje takie nagrody. Wówczas już samo zaproszenie na galę jest wyróżnieniem. Wystawna kolacja to nie tylko wykwintne dania na kolacje, ale także dodatkowe atrakcje na imprezę firmową, np. występ muzyczny, który także możemy zapewnić. Jeśli chcesz, aby była to luksusowa kolacja, nasza rekomendacja to kolacja degustacyjna. Najlepsza sala na imprezę tego typu w Manowcach, to Sala Balowa.

Czasami firmy organizują kolacje dla swoich pracowników lub kadry menedżerskiej. To może być kolacja firmowa z okazji jakiegoś istotnego wydarzenia, np. osiągnięcia zaplanowanej wartości sprzedaży w poprzednim roku. Zaproszenie na kolację jest wówczas wyrazem uznania dla jej uczestników. To może być także firmowe spotkanie wigilijne. Zawsze proponujemy tradycyjne dania na uroczystą kolację, bo spotkania wigilijne dla firm to nasza specjalność.