Team of business people working in the office discussing the case

SPOTKANIA BIZNESOWE

Jeżeli planowane przez ciebie spotkanie to sesja biznesowa, Szczecin i jego okolice to znakomity wybór. Na sesje biznesowe Szczecin i Zachodniopomorskie nadaje się idealnie, bo to niezwykle spokojny i malowniczy region. Jeśli twój plan to spotkanie ludzi z branży, czyli sesja biznesowa na luzie typu business club, Szczecin, a szczególnie ośrodki nad Zalewem Szczecińskim są warte rozważenia. Choć to hotele biznesowe w Polsce są często wybierane na takie spotkania, tylko tak ciche i eleganckie miejsce jak Pałac Manowce, może zapewnić odpowiednie warunki do rozmów. Nie zapewni ich nawet najlepszy hotel biznesowy. Spotkanie biznesowe w restauracji to także nie jest najlepszy pomysł, chyba że spotyka się niewielkie grono osób i rozmowy nie są poufne.

Ponieważ wokół Pałacu Manowce jest las woda park, rekreacyjno biznesowy charakter obiektu jest magnesem dla wielu naszych klientów. Organizacja spotkań biznesowych to jedna z naszych kluczowych usług. Miło nam, gdy o jakości naszych usług klienci mówią, że to klasa biznes (business class). Spotkania mogą odbywać się o dowolnej porze dnia, w połączeniu z posiłkami jako śniadanie biznesowe, lunch biznesowy (business lunch) czy kolacja biznesowa (business dinner), bądź pomiędzy posiłkami jako np. sesja biznesowa w plenerze. W każdym przypadku możliwa jest prezentacja biznesowa, bo goście mogą korzystać z takiego wyposażenia jak w business center.

Zapraszamy do Manowców także firmy zagraniczne i to nie tylko te, które prowadzą biznes w Polsce. Firmowe eventy w Polsce, to z zasady niższe koszty, ale przede wszystkim atrakcja dla uczestników.

Co do zasady, wynajmujemy obiekt na wyłączność, a także zapewniamy wszystko co niezbędne, w tym wyżywienie, sale do spotkań i zakwaterowanie. Szczegóły oferty prezentujemy na tych stronach:

Pełny opis obiektu i oferty znaleźć można w naszej Broszurze dla firm. Zapraszamy także do lektury naszego poradnika dla organizatorów imprez firmowych.

depositphotos_16040143-stock-photo-planning-work

Rodzaje spotkań biznesowych

Spotkanie biznesowe nie służy szkoleniu, lecz pracy i rozmowie o biznesie. Oto przykłady spotkań, które można zorganizować w Pałacu Manowce:

  • spotkanie kadry menedżerskiej
  • posiedzenie zarządu
  • posiedzenie rady nadzorczej
  • walne zgromadzenie udziałowców
  • poufne rozmowy z partnerami lub inwestorami
  • konsultacje z doradcami biznesowymi

Menedżerowie firmy mogą w swoim gronie omawiać nowy pomysł na biznes (business idea) lub nowy model biznesu (business model), mogą opracowywać biznes plan (business plan) i cele biznesowe na kolejne lata, mogą analizować różne przypadki biznesowe (business cases) czy otrzymane oferty biznesowe (business proposal). Takie spotkania to nie tylko okazja, aby rozpatrywać pomysły na biznes. Niezależnie od tego czy firma to wielki biznes czy maly biznes, każdy menedżer firmy (business manager) ma możliwość rozwoju swoich umiejętności w różnym zakresie: zarządzanie biznesem (business management), rozwój biznesu (business development), plan biznesu (business planning), strategia biznesowa (business strategy), biznes międzynarodowy (international business) itd.

Czasami taka sesja biznesowa to posiedzenie zarządu spółki lub posiedzenie zarządu stowarzyszenia, bądź posiedzenie rady nadzorczej firmy. Udziałowcy lub akcjonariusze spółki mogą odbyć walne zgromadzenie wspólników lub walne zgromadzenie akcjonariuszy.

depositphotos_5498877-stock-photo-handshake-isolated-in-office

Pałac Manowce to również idealne miejsce na kontakty biznesowe, dyskretne rozmowy z obecnymi lub potencjalnymi klientami i dostawcami. Negocjacje w biznesie to rzecz niezbędna. Partner biznesowy (business partner) może uruchomić łańcuch rozwoju biznesu: rozmowa biznesowa projekt biznesowy umowa biznesowa współpraca biznesowa.

Szczególnej dyskrecji wymagają spotkania z inwestorami, w tym zagranicznymi. Dla tych, którzy w innych krajach prowadzą dochodowy biznes, Polska jest atrakcyjnym rynkiem. Pałac Manowce jest położony dwie godziny od lotniska w Berlinie, które zapewnia wiele połączeń z Europą i światem. W Manowcach odbywały się np. spotkania, na które przyjeżdżali aniołowie biznesu (business angels) z zagranicy. Choć anioły biznesu w Polsce to dość rzadki typ inwestora, coraz więcej młodych firm szuka inwestorów wśród aniołów biznesu.

Pałac Manowce jest także wykorzystywany na szkolenia zamknięte dla firm, które prowadzi konsultant biznesowy (business consultant). Dobry doradca biznesowy potrafi nie tylko przygotować lub ocenić plan biznesowy, lecz najlepsi z nich to prawdziwi architekci biznesu. Konsulting biznesowy (business consulting) to coraz popularniejsza forma zasilania firmy niezbędnymi kompetencjami.