dzieci-hero

MAŁY GOŚĆ, WAŻNY GOŚĆ

Pałac Manowce zaprasza na wakacje rodziny z dziećmi, choć nie mamy specjalnych cen dla dzieci. Za male dziecko (do trzech lat) nie pobieramy żadnych opłat. Staramy się, aby każdy dzień w Manowcach był dla naszych małych gości jak Dzień Dziecka. Generalnie, w Pałacu Manowce dzieci śpią w tym samym pokoju co rodzice. Tylko w pokoju nr 4 jest oddzielny pokój dla dziecka.

Spanie

Dla dzieci w wieku od kilu do kilkunastu lat wstawiliśmy do niektórych pokoi wygodne kanapy do spania. Każda kanapa rozkładana z funkcją spania ma wystarczające rozmiary, aby pomieścić nawet wyrośniętego nastolatka. Malutkie dziecko można wziąć do głównego łóżka, położyć na rozłożoną kanapę albo do łóżka dla dziecka. Na życzenie wstawiamy do pokoi łóżka dziecięce odpowiednie dla dzieci do pięciu lat. Oczywiście, zapewniamy materac do łóżeczka. Do dyspozycji jest odpowiednich rozmiarów kołdra dla dziecka lub kocyk i pościel dziecięca.

Gdy rodzice chcą uśpić malucha na powietrzu, potrzebny jest wózek dziecięcy. Jeśli nie przywieźli go ze sobą, mamy na takie sytuacje własny wózek dla dziecka typu buggy. Czasami dziecko usypia, gdy rodzice się opalają nad brzegiem zalewu. Na takie przypadki mamy leżak dla dziecka, a jeśli trzeba to i parasol dla dziecka, aby ochronić je przed słońcem.

łóżeczko dziecięce

Jedzenie

Na temat jedzenia dla dzieci piszemy więcej na stronie poświęconej wakacyjnym posiłkom w Manowcach. Poruszamy tam różne tematy, m.in. dania dla dzieci niejadków, obiadek dla rocznego dziecka, czy zdrowe desery dla dzieci. Podczas  śniadania czy innych posiłków, do dyspozycji jest zawsze fotelik dla dziecka. Nasi mali goście zawsze dostają sztućce dla dzieci z rysunkami postaci z bajek o Kubusiu Puchatku i śwince Pepa. Mamy też specjalne kubeczki dla dzieci, dzięki którym napój się nie wylewa i nie rozchlapuje.

Higiena

Starsze dzieci korzystają z łazienki tak jak rodzice. Dla malych dzieci mamy odpowiedni zapas różnych akcesoriów. Najważniejszym jest wanienka dla dziecka, z której prosimy korzystać wyłącznie w łazience. Jeśli trzeba, możemy udostępnić także przewijak dla dziecka. Dla naszych najmniejszych gości, którzy potrafią już z nich korzystać, mamy specjalne nocniki dla dzieci. Gdy gościmy rodzinę z dziećmi, wstawiamy do łazienki zestaw kosmetyków dla dzieci. Staramy się, żeby kosmetyki dla dzieci były z wysokiej półki. W szczególności, zależy nam, żeby szampon dla dzieci nie szczypał w oczy.

Ponieważ Pałac Manowce to prywatny dom, mamy swoje psy, koty i rybki. Piszemy o tym szerzej na stronie o atrakcjach. Jeśli dziecko ma alergie na koty, prosimy przywieźć odpowiednie medykamenty.

Zabawa zabawa

Czas wakacji to także czas zabawy. W Manowcach możliwe są różne gry i zabawy dla dzieci. Gdy pogoda dopisuje, namawiamy na zabawy dla dzieci na dworze. Podczas deszczu zapraszamy do sali telewizyjnej w pałacu, która w wakacje służy jako bawialnia dla dzieci. Na oddzielnej stronie szerzej opisujemy rożne atrakcje dla dzieci i rodziców w Manowcach i okolicy.

plac zabaw dla dzieci 2

Zabawy na dworze

W lecie najlepsza jest zabawa dla dzieci na dworze. Nasi najmłodsi goście mogą korzystać z zabawy i pływania w zalewie, jazdy na rowerach, gier ogrodowych na trawnikach, a także z placu zabaw.

Pływanie i zabawy w wodzie. Pałac Manowce położony jest nad samą wodą, więc żal z niej nie skorzystać. Jeśli nasi goście zapomnieli zabrać swoje z domu, mamy zapasowe okulary do pływania dla dzieci, które już potrafią pływać. Do wypożyczenia w Manowcach jest także pianka do pływania dla dziecka, które potrafi utrzymać się na wodzie, ale potrzebuje asekuracji. Mamy także koło do pływania dla dziecka, które jest na początku nauki pływania. Zalew to nie tylko pływanie. Warto skorzystać z naszych desek SUP. Na chętnych czeka deska do pływania dla dzieci w wieku kilku lat i druga dla nastolatków. Dla maluchów mamy zabawki do wody. Zalew jest płytki i dzieci mogą bawić się na płyciźnie przy brzegu i urządzić sobie wodny plac zabaw.

Rowery. Więcej o rowerach piszemy na stronie poświęconej atrakcjom. Goście mogą nieodpłatnie korzystać z naszych rowerów. Mamy także rowerki dla dzieci i kask dla dziecka, które potrafi już samodzielnie jeździć. Do przejażdżek po ogrodzie w Manowcach polecamy jeździdełka dla dzieci, w tym rowerek dla rocznego dziecka. Jeśli rodzice chcą wziąć malucha na swój rower, do wykorzystania są foteliki na rower dla dziecka.

Plac zabaw dla dzieci. Obiekty takie jak Pałac Manowce powinny mieć place zabaw dla dzieci, więc mamy i my. Wyposażenie placów zabaw bywa rozmaite, ale chyba najważniejszym urządzeniem jest huśtawka dla dzieci. Huśtawka ogrodowa dla dzieci musi być stabilna i zapewniać bezpieczeństwo. W Manowcach jest huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci o wadze do 30 kg. Konieczne wyposazenie placu zabaw to także zjeżdżalnia dla dzieci. Nasza ma ślizg o długości 320 cm wykonany z włókna szklanego. No i na koniec piaskownica zamykana na noc, bo wtedy po ogrodzie biegają nasze psy. Co roku odświeżamy piasek do piaskownicy i uzupełniamy zabawki do piasku. Całe wyposażenie placu zabaw, w tym piasek w piaskownicy, ma certyfikaty bezpieczeństwa.

Zabawy ruchowe dla dzieci. Najprostsza zabawa dla dzieci na dworze to zabawa w chowanego, a w Manowcach jest gdzie się schować. Zawsze sprawdzają się piłki dla dzieci, czy to piłka do siatki czy kolorowa piłka dla maluchów. Mamy różne gry zręcznościowe dla dzieci i rodziców np. serso czy frisbee. Mamy też fajne zabawki ogrodowe dla dzieci, ale także niektóre zabawki z sali zabaw w pałacu mogą także służyć jako zabawki dla dzieci na dworze. Prosimy naszych gości, aby pod wieczór zabrali wrzucili do skrzyni zabawki ogrodowe, żeby nasze psy nie zniszczyły ich w nocy.

dzieci-zabawa-wewnatrz

Zabawy w pałacu

Jak wiadomo, w czasie deszczu dzieci się nudzą, więc w lecie sala telewizyjna w pałacu służy jako sala zabaw dla dzieci, gdy za oknem pada. Wyposażenie sali zabaw to przede wszystkim meble dziecięce, w tym niejeden stolik z krzesełkami dla dzieci. Stolik dla dzieci to idealne miejsce na kolorowanki, malowanki, wycinanki, wyklejanki i inne zabawy plastyczne dla dzieci. W pudłach mamy różne klocki dla dzieci, w tym Duplo dla najmłodszych. Na regale można znaleźć popularne gry planszowe dla dzieci, np. Operacja, Domek czy Jungle Speed Kids. Z sali zabaw rodzice mogą wziąć książeczki dla dzieci i poczytać im na powietrzu.

W sali telewizyjnej oczywiście jest telewizor. Ponieważ zabawki dla dziecka nie są jedyną rozrywką, lepszym wyborem często bywa bajka dla dzieci. Youtube lub Netflix oferują także programy muzyczne, a w nich popularne piosenki dla dzieci.

Zapraszamy do pobrania naszej Broszury wakacyjnej.

Już dziś zarezerwuj wakacje!