Wernisaż Lucasa Lucaprio

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję być gospodarzami pięknego wydarzenia. Wernisaż prac Lucasa Lucaprio w stylu Royal Ascot, wywodzącym się z oficjalnych przyjęć brytyjskiej rodziny królewskiej. Połączenie wnętrz Pałacu, ogrodu i najnowszej kolekcji dzieł młodego artysty wypadło znakomicie! Liczba gości, którzy pojawili się w naszych progach, ich piękne kreacje, nastroje, uśmiechy, przerosła nasze oczekiwania. Przy okazji wszyscy mogliśmy wesprzeć Fundację Bonin, która tworzy miejsce dla młodych utalentowanych ludzi z pasją. Partnerami imprezy była m.in. firma Bońkowscy.

„W budowaniu atmosfery wydarzenia pomorze przestrzeń Pałacu Manowce. Wernisaże to dla mnie ogromne wyzwanie pod każdym względem. Spełniam się przy nich jako reżyser, jak i producent” – powiedział nam Lucas przed imprezą. „Jestem bardzo wdzięczny zespołowi Pałacu za możliwość współpracy. Moim zdaniem to najpiękniejsze miejsce w całym naszym regionie. Zaprezentowanie nowej kolekcji dzieł w tym miejscu to spełnienie moich marzeń”.

Lucas Lucaprio jest związanym ze Szczecinem malarzem, plakacistą, kuratorem wystaw, mecenasem sztuki, pomysłodawcą i animatorem cyklu „Śniadanie ze sztuką”. W artystycznym dorobku ma kilka indywidualnych wystaw malarskich i uczestnictwo w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. Marty Gessler, Lary Gessler, Małgorzaty Rozenek-Majdan i Anny Jagodzińskiej.

Reportaż z wernisażu na filmie: