Najlepszy historyczny hotel romantyczny

Stowarzyszenie Historic Hotels of Europe ogłosiło właśnie laureatów nagrody na najlepsze hotele historyczne w Europie roku 2023. Jesteśmy zaszczyceni, że Pałac Manowce zdobył główną nagrodę w kategorii najlepszy hotel romantyczny. Dwaj pozostali laureaci to obiekty znad Morza Śródziemnego (Włochy i Grecja), więc Manowce dumnie reprezentują resztę Europy.

Bardzo wielu turystów, miłośników kultury i historii wybierało swoich faworytów spośród obiektów nominowanych do ósmej edycji konkursu Historic Hotels of Europe Awards. Obiekty zostały podzielone na dziesięć kategorii, co pozwoliło docenić atuty i osiągnięcia hoteli w różnych dziedzinach.

Pałac Manowce to wyjątkowe miejsce dla par, które szukają dyskretnego miejsca na ślub i wesele lub na romantyczny wyjazd. Jest położony na skraju rozległej puszczy, nad samym brzegiem bezkresnego zalewu, z dala od najbliższej wsi. Mamy specjalną ofertę na takie romantyczne pobyty, w której skład wchodzi kolacja przy świecach w naszej restauracji i butelka wina musującego w pokoju na przywitanie.

Historic Hotels of Europe to organizacja, której celem jest promocja zabytkowych zamków, pałaców, byłych klasztorów, kamienic, willi i innych rezydencji, które zachowały swój historyczny charakter. Każdy z tych specjalnie wyselekcjonowanych obiektów świadczy usługi na najwyższym poziomie, oferując luksusowe pokoje i wyśmienita kuchnię, pokazując jak można z pożytkiem wykorzystywać europejskie dziedzictwo architektoniczne.