Manowce wśród sześciu najwspanialszych destynacji dla żeglarzy w Europie

Organizacja Historic Hotels of Europe wybrała Pałac Manowce jako jedną z sześciu najbardziej atrakcyjnych destynacji w Europie dla miłośników żeglarstwa, do których zaliczyła także m.in. grecką wyspę Rodos, wybrzeże Chorwacji czy norweskie fiordy. Historic Hotels of Europe (HHE) wspiera narodowe stowarzyszenia obiektów historycznych, a także promuje zabytkowe obiekty, w tym zamki, pałace, dwory, wille, rezydencje i klasztory, które zachowały historyczny charakter i świadczą usługi turystyczne. Historic Hotels of Europe zaprasza do swojego grona tylko obiekty położone w wyjątkowo malowniczych miejscach, mające jednocześnie unikatowy urok, historię czy kulturowe znaczenie. Celem organizacji jest zaproponowanie turystom „czegoś specjalnego” co zapewni im niepowtarzalne przeżycie, takie jak np. spotkanie z lordem i lady w szesnastowiecznym angielskim zamku albo spa na tarasie pałacu położonego nad samym brzegiem Morza Śródziemnego.

Jak podkreślono w artykule Six Glorious Sailing Destinations in Europe, Polska nie przychodzi od razu na myśl, gdy zastanawiasz się nad najbardziej atrakcyjnymi kierunkami dla żeglarzy w Europie, ale nie oznacza to, że nie jest warta rozważenia… wręcz przeciwnie. Choć Polska słynie przede wszystkim z miast takich jak Kraków i bogatej historii, ma wiele innych atrakcji do zaoferowania, choćby Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Szlak biegnie główną drogą wodną ze Szczecina na Bałtyk, łącząc aż dwadzieścia największych portów turystycznych. Każdy port to okazja, aby poznać polskie krajobrazy i plaże. Co więcej, po drodze można spróbować wielu wodnych atrakcji od windsurfingu i kitesurfingu do kajaków.

Bajkowy krajobraz zasługuje na bajkowy pałac – i właśnie taki jest Pałac Manowce. Położony na skraju bezkresnych lasów i na samym brzegu wielkiego zalewu, w pobliżu dwóch portów Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, pałac zapewnia żeglarzom wyjątkowe miejsce na nocleg i pobyt. Manowce to znakomity wybór, jeśli podróżujecie grupowo i chcecie wynająć je na wyłączność. W obiekcie można także urządzić wesela oraz spotkania i imprezy firmowe.

Więcej o naszej ofercie można znaleźć na stronie https://manowce.pl/wakacje/.